3 жовтня спостерігачі ОПОРИ вдруге виявили розповсюдження агітаційної продукції Радикальної партії Ляшка в Чернівцях без вихідних даних. На виклик міліції приїхали правоохоронці, але відмовились складати протокол про адміністративне правопорушення.

Окрім того в той час, як спостерігачі спілкувались з працівниками міліції, а також після того агітатори продовжували роздавати листівки. Міліція не реагувала.

Майор міліції Олег Кушнір, прибувши на місце правопорушення, прийняв звернення спостерігачів ОПОРИ, взяв пояснення, але відмовився складати протокол про адміністративне правопорушення. Свої дії майор УМВС пояснив необхідністю часу для того, щоб розібратись в ситуації. При цьому, він зазначив, що можливо йому знадобиться місяць.

ОПОРА повідомляла, що 2 жовтня спостерігачами було зафіксовано роздачу агітаційних листівок за кандидатів від Радикальної партії Олега Ляшка до Чернівецької обласної та міської рад, які не містили вихідних даних. Чоловік, який розповсюджував листівки, вказав, що за це отримує оплату 20 грн. за годину роботи.  На листівках, окрім привітання лідера партії Олега Ляшка з 607 річницею заснування Чернівців, була розміщена інформація про те, що Сергій Козак є кандидатом на посаду Чернівецького міського голови та №1 виборчого списку кандидатів в депутати до відповідної міської ради, а Інга Маковецька - №1 виборчого списку кандидатів в депутати до Чернівецької обласної ради.

В законі «Про місцеві вибори» (Ст. 56, П. 2.) йдеться, що друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

 

0 chernivtsimilitia 1

Відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення (Ст. 212, Прим. 13), виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що 1 жовтня Чернівецькою міською та Чернівецькою обласною виборчими комісіями Сергій Козак та Інга Маковецька, які зображені на листівках, були зареєстровані першими номерами виборчих списків кандидатів у депутати від Радикальної партії Олега Ляшка до Чернівецької міської та обласної рад відповідно. За словами секретаря Чернівецької міської виборчої комісії Юрія Івашина, представники РПЛ близько 17:00 2 жовтня тільки отримали копію рішення ТВК про реєстрацію кандидатів у депутати, яка необхідна для відкриття рахунку виборчого фонду, а інформації від установи банку про відкриття рахунку виборчого фонду Чернівецькою міською організацією Радикальної партії Олега Ляшка станом на 20:40 не надходило.  Про відсутність повідомлення з банку про відкриття рахунку Чернівецькою обласною організацією цієї партії повідомив і голова Чернівецької обласної виборчої комісії Микола Каспрук.

Закон Про місцеві вибори забороняє використання для передвиборної агітації коштів з джерел, які не є виборчим фондом. У ст. 54, п. 6 цього закону йдеться: Передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

Про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

 
(#вибори2015; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.