Голованівська районна територіальна виборча комісія та Кіровоградська обласна комісія отримали по декілька пакетів з документам на реєстрацію одних і тих самих кандидатів від різних політичних сил.

24-09-Kahovka-kadrovi-problemy-miskoi-tvk

Голованівською районною ТВК було відмовлено у реєстрації двом кандидатам, а саме Михайлові Коломійчуку та Віталію Сторожуку. Причиною відмови стало те, що одне подання на кандидатів було зроблене від політичної партії «Наш край», а в іншому, до селищною виборчої комісії, було вказано, що кандидати є самовисуванцями.

Це є порушенням ЗУ «Про місцеві вибори» ч. 8 ст.41 «У разі якщо особа, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації іншої політичної партії та (або) висунута за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації іншої політичної партії або шляхом самовисування, відповідні територіальні виборчі комісії виключають таку особу з усіх виборчих списків, до яких вона була включена, скасовують її реєстрацію як кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, про що повідомляють відповідні місцеві організації партій та цю особу».

Заступник голови районної виборчої комісії Анатолій Сигляк (політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ») зачитав заяви обох кандидатів на реєстрацію в районну та селищну ради, і в останніх не було зазначено від якої партії вони висуваються. Також в реєстраційному журналі селищної комісії прізвища Коломійчука та Сторожука зазначенні як самовисуванці.

Так само вчинила і селищна виборча комісія Голованівська. На засіданні щодо реєстрації кандидатів на посади депутатів селищної ради кандидатам самовисуванцям Михайлу Коломійцю та Віталію Сторожуку було відмовлено в реєстрації.

Також селищною комісією було відмовлено у реєстрації кандидатам на посаду селищного голови Олександру Яровому (політична партія «Опозиційний блок) та Олегу Андрієвському (партія Пенсіонерів України) у зв’язку з тим, що вони не повідомили вчасно селищну виборчу комісію про проведення зборів місцевих партій з метою висування кандидатів, що є порушенням  вимог ч.5 ст. 37  ЗУ «Про місцеві вибори»: Загальний порядок висування кандидатів місцевою організацією партії. Про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висування кандидатів місцева організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів (конференції). На таких зборах (конференції) мають право бути присутніми члени відповідної територіальної виборчої комісії.

Про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висування кандидатів місцева організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах (конференції) визначає організатор заходу.

1 жовтня на засіданні Кіровоградської обласної ради було відмовлено у реєстрації кандидатом в депутати Сергію Шевченко. Причиною для відмови стало подання на нього документів від трьох політичних сил: «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ», Радикальна партія Олега Ляшка та Опозиційний блок. Слід зазначити, що всі партії подали повний пакет документів.

Присутній на засіданні С. Шевченко заявив, що він подавав документи лише від БПП «СОЛІДАРНІСТЬ», документи і підписи в них від двох інших політичних сил підроблені. Кандидат має намір позиватися до суду.

Нагадуємо, що С. Шевченко є діючим депутатам Кіровоградської обласної ради від «Народної партії».

За коментарями звертайтеся: Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.
+380994263118
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.