У Херсоні, в газеті «Сьогодення» №9 (56) від 18 вересня 2015 року (формально зареєстроване на фізичну особу-підприємець Хільман Дмитра Олександровича), виданні яке традиційно супроводжує агітаційну кампанію колишнього члена партії регіонів, а тепер представника партії “Відродження” Михайла Опанащенко – у випуску було опубліковано опитування громадської думки з порушенням всіх вимог Закону «Про місцеві вибори».

 

Одразу необхідно зазначити, що стаття у газеті віддає перемогу партії Відродження по місту Херсон. Це й не дивно – партійна газета впливає на виборців всіма методами, які є під рукою. В тому числі і формуванні суспільної думки за рахунок оприлюднення результатів опитування громадської думки. Але не завжди дані дії відповідають чинному законодавству.

0 kherson sotsopyt 2

0 kherson sotsopyt 3

Згідно з ч.2 ст.53 Закону про місцеві вибори: «ЗМІ, інформаційні агентства, інші суб’єкти у разі поширення результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами, зобов’язані зазначати повну назву організації, що проводила опитування, замовників опитування, а також інші відомості, зазначені у частині першій цієї статті».

ч.1 ст.53 дає перелік наступних відомостей, які повинні міститись у матеріалах, що публікують результати опитування громадської думки:

 

  • зазначенням часу його проведення;
  • території, яку охоплювало опитування;
  • розмір та спосіб формування соціологічної вибірки опитаних;
  • метод опитування;
  • точне формулювання питань;
  • можливої статистичної похибки.

 

У даній публікації не зазначено жодного з наведених вище вимог. Отже, відзначимо пряме порушення норм виборчого законодавства.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Богренцова – прес-секретар Громадської мережі ОПОРА в Херсонській області
+38066174 45 28
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.