Керівництво військової частини не розглядає рапорт війсковослужбовця про надання відпустки з метою реєстрації його як кандидата.

До активістів ОПОРИ у Кіровоградській області надійшло звернення від Коломійця Олександра Сергійовича - війсковослужбовця 3-го окремого полку спецназу, військової частини А-0680. У зверненні Олександр зазначає,  що 18 вересня 2015 року ним був написаний рапорт про надання йому відпустки, щоб особисто, як вказано у чинному законодавстві, подати документи до ТВК з метою реєстрації його як кандидата.

Керівництво військової частини рапорт не розглядає і до теперішнього часу не надало жодної відповіді. Свої дії пояснюють тим, що рапорт передали юристам для вирішення питання. 

Нагадаємо, що відповідно до ч.3 ст. 40 ЗУ «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія реєструє кандидата висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред’явлення ним документа, що посвідчує його особу та інших документів визначених у законі.

У військовій частині слухавку не беруть, тому коментарі отримати не вдалось. Юристами громадської мережі ОПОРА підготовлений та направлений відповідний інформаційний запит до керівництва військової частини. Також готується відповідне інформаційне звернення до міністра оборони України Полторака Степана Тимофійовича.

ОПОРА надалі повідомлятиме про подальший хід подій.

Згідно ч.2 ст. 5 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»: Військовослужбовцям, які балотуються кандидатами у народні депутати, депутати місцевих рад, їх командири (начальники) повинні створювати належні умови для здійснення цього права.

За коментарями звертайтеся: Патруль Євгеній - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.
+380994263118
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.