У Черкасах ремонтують частину дороги від вул. Благовісна до вул. Шевченка від депутата міськради Володимира Халая. Біля ремонтних робіт ставлять його переносний банер з написом: «роботи по облаштуванню території в дворі вашого будинку проводяться за сприянням депутата Володимира Халая». 

У коментарі ОПОРІ він зазначив, що кошти на ямковий ремонт дороги були виділені з міського бюджету за його ініціативи.  

Окрім цього, на перехресті вулиць Гоголя та Кірова було встановлено три стенди, на яких було вказано, що роботи по облаштуванню прибудинкових територій проводяться за сприяння депутата. Нині, за повідомленням голови черкаської міської ТВК Анатолія Кошового, В. Халай не подавав документи на реєстрацію кандидатом на місцевих виборах.

Зазначимо, що подібну активність проявляють і деякі інші діючі депутати, які впродовж вересня проводять діяльність по облаштуванні прибудинкових територій, зокрема ставлячи дитячі майданчики.

0 halay2

0 halay3

Зауважимо, що згідно ст. 54, п. 2 Закону України «Про місцеві вибори»: «Місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів».

Також згідно ст. 60, п. 4 закону: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг».

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.