Вчора, 17 вересня завершився процес утворення територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів районної, міської (міста з районним поділом, міста, до складу якого входить інше місто, село, селище) ради. Так, Черкаська міська виборча комісія утворила 42 територіальні округи для проведення виборів депутатів міської ради.  Як відзначають спостерігачі ОПОРИ, члени комісії працювали згідно норм Закону, особливих проблем з нарізкою та затвердженням округів не було.

У Придніпровському районі міста Черкас було утворено 20 округів, а у Соснівському – 22. За законом, орієнтовна середня кількість виборців у територіальних виборчих округах визначається територіальною виборчою комісією на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідного міста, району в місті. Згідно сайту державного реєстру виборців у Черкаській області – 1, 034, 286  виборців, зокрема у м. Черкаси – 234, 453 виборців (113, 948 виборців у Придніпровському районі та 120, 505 – у Соснівському).

TVK 1Cherkasy 17 09

Крім цього, 16 вересня мали бути утворені одномандатні округи для проведення виборів депутатів сільської, селищної ради та виборчих округів для проведення виборів депутатів міської (міста без районного поділу, міста, до складу якого не входить інше місто, село, селище), районної у місті ради. А до 19 вересня включно мають утворити територіальні виборчі округи для проведення виборів депутатів обласної ради.

Також зазначимо, що згідно постанови ЦВК від 9 вересня, відбувся розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних міських голів та на виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень. Отже, Черкаській області було виділено 45134,3 (трохи більше 45 мільйонів) тисяч грн. на підготовку і проведення виборів та 76, 5 тисяч грн. на виготовлення списків та запрошень.

Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.