З наближенням місцевих виборів потенційні кандидати використовують різноманітні методи для самореклами. Таким діями, на нашу думку, вони в обхід Закону України «Про місцеві вибори» прагнуть завоювати прихильність виборців.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували розповсюдження рекламних оголошень від «Об’єднання Самопоміч», в яких йдеться про проведення безкоштовних екскурсій по місту. Екскурсії проводяться щонеділі, запрошуються всі охочі, але за попередньою реєстрацією по телефону.

Samopomich1

У місті Тернополі, а також у селищі міського типу Козова Тернопільської області, політична партія «Народний фронт» у приміщені свого офісу  надає безкоштовні консультації з питань оформлення житлової субсидії.

Narodnyj front

Narodnyj front1

 

Такі благодійні ініціативи політичних партій напередодні місцевих виборів не порушують Закон України «Про місцеві вибори». Однак, якщо «благодійність» буде продовжуватись після офіційної реєстрації кандидатів у депутати місцевих рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, то такі дії можуть мати ознаки порушення Закону України «Про місцеві вибори», а саме п. 4 ст. 60, яка говорить, що  «забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг. Забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації».

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.