Центральна виборча комісія чекає пропозиції від голови Донецької облдержадміністрації щодо тимчасового розташування окремих ОВК на Донеччині. Це має забезпечити безпеку виборчого процесу, вважають у ЦВК.

 

Для забезпечення належної організації виборів в окремих округах Донецької області необхідно змінити місце розташування деяких окружкомів, не вдаючись до зміни центрів округів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК, яке було розповсюджене вчора.

За інформацією спільної моніторингової кампанії ДОО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА в Донецькій області, округи, в яких ЦВК може змінити місце розташування окружкомів, знаходяться на територіях, які частково контролюються українськими силовиками, а частково бойовиками.

«Ми вважаємо, що першочергово необхідно змінити місця розташування ОВК №45 та 59, тому що вони знаходяться на умовній лінії фронту, яка постійно змінюється. Найважча ситуація в 45-му окрузі, центр якого — Київський район міста Донецька, — контролюється бойовиками. До округу також входить Ясинуватський район, зайнятий бойовиками, та м. Авдіївка, яке контролюється українською армією. Але ситуація в місті нестабільна, воно перебуває під постійними обстрілами, тому проведення там голосування під питанням. Більш безпечним для проведення виборів можна вважати 59-й округ, центр якого знаходиться в місті Мар'янка, яке контролюється Україною. Але, безпекова ситуація у Мар’їнці теж залишається напруженою, тому, очевидно, необхідно перенести ОВК в стабільний населений пункт цього округу», — прокоментував заяву ЦВК голова правління ДОО «Комітет виборців України»Сергій Ткаченко.

Ткаченко підкреслив, що Центральна виборча комісія вимушена шукати нестандарті рішення для забезпечення стабільної роботи ОВК в Донецькій області, тому що раніше парламент не підтримав законодавчу можливість змінювати центри одномандатних округів, на чому наполягала ЦВК.

«Сьогодні в нас було засідання окружної комісії, на якому був кворум, але ми колегіальним рішенням вирішили провести його в місті Велика Новосілка. На жаль, в місті Мар'янка, яке є центром округу, працювати небезпечно, бо поряд йдуть бойові дії. Через це ми звернулися до голови Донецької ОДА Сергія Тарути з проханням перенести місце розташування окружної комісії до Великої Новосілки. В цьому місті спокійно та є вся необхідна інфраструктура для організації виборів», — говорить Надія Серебрянська, член ОВК №59.

Контактна інформація для преси:
Олександр Іванов
Прес-секретар ДОО ВГО «Комітет виборців України»
(050) 569-23-05; (062) 213-02-56
 
Про громадське спостереження за виборами
Громадське спостереження ОПОРИ та ДОО «Комітет виборців України» — це діяльність, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
У Донецькій області громадське спостереження за парламентськими виборами забезпечує обласна організація «Комітету виборців України».