Громадянська мережа ОПОРА звертає увагу кандидатів у Президенти на особливості проведення передвиборчої агітації. Так, на відміну від виборів у ВРУ заборонено розповсюджувати будь-які товари, що містять текстові чи візуальні позначення партії, адже згідно із законом «Про вибори Президента України» – подібні дії вважають підкупом виборців. Нагадаємо, що кандидати у нардепи у 2012 році мали можливість надавати виборцям марковані партійною символікою товари, якщо їхня вартість не перевищувала три відсотки від розміру мінімальної зарплатні.

Відповідно до Закону України «Про вибори Президента України» передвиборча агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. Проте, згідно з частиною шостою статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється проводити передвиборчу агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей.

Центральна виборча комісія роз’яснює, що така передвиборча агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата на пост Президента України або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців.

Особи, які порушать Закон притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.