За кандидата в одномандатному окрузі №26 Івана Ступака (Партія регіонів) агітують вчителі, розносячи потенційним виборцям листівки під назвою «Соціальні зобов’язання» в рамках програми «Соціальний договір»

Листівки «Соціальні зобов’язання» розповсюджувались у вихідний день 2 вересня 2012 року в 26-му виборчому окрузі. Як виявилось, справу розповсюдження агітматеріалу доручили вчителям загальноосвітнього навчального закладу №99, а адреси потенційних виборців обрані на основі бази учнівських адрес проживання. Про цей факт розповіли самі вчителі, не бачачи у використанні персональних даних учнів школи нічого протизаконного.

Сама листівка містить спільну фотографію губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула (Партія регіонів) та Івана Ступака (кандидата в одномандатному окрузі №26) та пояснення суті «документу». На початку агітматеріалу надруковані звернення міського голови Дніпропетровська І.І. Куличенка та голови Дніпропетровської облради Є.Г. Удода. Зворотний бік листівки містить 15 пунктів зобов’язань кандидата Івана Ступака (більшість яких стосуються житлово-комунальної сфери) та примітки з двох пунктів: перший – «документ» складено у двох екземплярах; та другий – «соціальні зобов’язання діють з моменту обрання Ступака Івана Івановича депутатом й до закінчення строку його повноважень». «Соціальні зобов’язання» підписані Іваном Ступаком.

soc_dogov1

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.