7 листопада відбулося засідання Вінницької міської виборчої комісії, під час якого виявилося, що кандидатка на посаду міського голови подали неналежні списки кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

Відповідно до чинного законодавства кандидати в мери міста повинні були подати списки членів виборчих дільниць до 24 години 6 листопада.

За словами голови міської виборчої комісії Дмитра Шевчука, уповноважений представник ВО «Батьківщина» Михайло Чорний приніс подання кандидатів для формування дільничних виборчих комісії за 3 хвилини до кінця строку подачі документів (6 листопада 23:57).

Як повідомив спостерігач ОПОРИ, у поданні від «Батьківщини» було вказано, що є заяви від 1227 людей, але коли їх перерахували, виявилось тільки 848. Крім того, 46 заяв було від людей, про яких в поданні, взагалі не йшлося. Також списку претендентів до складу комісій було багато помилок та порушень: відсутність даних про людину, особу пропонують одразу до кількох комісій, до складу ДВК пропонувались люди, які або не проживають у Вінниці, або не досягли 18-річного віку.

Представник «Батьківщини» Михайло Чорний прокоментував, що така ситуація виникли через те, що 6 листопада близько 18 години в офісі ВО «Батьківщина» через аварію в мережі електропостачання зникло світло.

«6 листопада 2015 року під час завершення підготовки документації та подання до Вінницької міської виборчої комісії складу ДВК від кандидата на посаду міського голови Щербаківської в офісі по вулиці Соборній, де розміщена комп’ютерна техніка, на якій готувалася відповідна документація, за невідомих обставин призупинилось електропостачання. На наш телефонний запит черговий електромережі міста Вінниці підтвердив, що по цій вулиці в електромережі виникла аварія, внаслідок якої було знеструмлено цілий квартал. В результаті цього частина введеної в комп’ютер інформації щодо членів ДВК зникла з комп’ютерної бази. Для відновлення втрачених даних потрібен відповідний час. Враховуючи непередбачуваність події, що виникла, прошу прийняти рішення щодо реєстрації цієї частини документації, що збереглася, одночасно прошу надати можливість дооформити належним чином інформацію щодо повного складу членів ДВК на всіх дільницях», - сказав Михайло Чорний.

Вінницька міська виборча комісія вирішила сформувати склад ДВК за поданими кандидатами від «Батьківщини», документи яких повністю відповідають встановленому законом переліку, а також самостійно шукати кандидатів у члени ДВК на вакантні місця - понад 500 кандидатур.

Згідно Закону України «Про місцеві вибори» статті 87, частини 8 «Міська територіальна виборча комісія (міста, кількість виборців у якому дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на посаду міського голови, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад дільничної виборчої комісії».

Крім того, згідно цієї ж статті «кандидати на посаду міського голови, включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, не пізніш як за вісім днів до дня повторного голосування вносять до територіальної виборчої комісії подання стосовно кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

У разі якщо в установлений цією частиною строк подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії не надійшли або до складу дільничної виборчої комісії запропоновано менше осіб, ніж установлено цією частиною, або до виборчого бюлетеня для повторного голосування включено одного кандидата, дільнична виборча комісія утворюється у визначений цією статтею строк відповідною територіальною виборчою комісією за поданням голови за пропозиціями членів комісії цієї територіальної виборчої комісії, з обов’язковим включенням до складу комісії осіб, подання щодо яких внесені в установленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених цією частиною».

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
 
Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.